Jump to content

NBA - Otthon kapott ki a listavezető Golden State, vesztett a Cleveland is, James történelmet írt

2021. 12. 29. 10:04

A listavezető Golden State Warriors 89-86-ra kikapott a vendég Denver Nuggets csapatától az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) keddi játéknapján.

A hazaiak rosszul kezdtek, az első negyedet 31-16-ra elbukták, de a folytatásban sem találtak magukra. A félidőben már 60-36-ra vezetett a Denver. Innen már jobban játszott a Warriors, ám tetemes hátrányából már csak faragni tudott.

A Los Angeles Lakers úgy nyert 132-123-ra a Houston Rockets vendégeként, hogy LeBron James tripla-duplát ért el: 32 pontot dobott, 11 lepattanót szedett és kiosztott 11 asszisztot is. A vendégek öt vereséget követően diadalmaskodtak újra.

A címvédő Milwaukee Bucks remek első félidei játékával alapozta meg az Orlando Magic otthonában elért sikerét. Két negyed után 72-45-re vezetett, és a vége 127-110 lett.