Jump to content

NHL: megint otthon bukta a továbbjutást a Ducks

2016. 04. 28. 10:02

Bejutott az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának második körébe a Nashville Predators, miután párharca utolsó, hetedik mérkőzésén 2-1-re legyőzte a házigazda Anaheim Ducks csapatát. Ezzel összesítésben 4-3 lett a párharc végeredménye.

A párharc esélyese az Anaheim volt, ráadásul hazai jégen vívhatta meg a sorsdöntő összecsapást. Két védekezési hibát kihasználva, a Predators játékosa Colin Wilson és Paul Gaustad is a kapuba talált. A vendégek kapusa Pekka Rinne komoly fejtörést okozott a hazai gárda számára, harminchat korongot hárított. Ennek ellenére a Ducks, Ryan Kesler jóvoltából szépített a harmadik felvonásban.

Az Anaheim sorozatban negyedik éve veszít hazai pályán hetedik meccset, ilyen rossz sorozata még egyetlen klubnak sem volt korábban.

A második körben a San José Sharks lesz a Nashville ellenfele. Az első összecsapást a Sharks otthonában randezik, akik összesítésben 4-1-es állással búcsúztatták a Los Angeles Kings csapatát.

Közben keleten már elkezdődött a főcsoport-elődöntő, a New York Islanders győzött Tampában. A Lightning már a negyedik percben vezetést szerzett, ám az első harmad után - többek között Shane Prince két góljával - 3-1-re a vendégek vezettek. Az előnyük a meccs derekán tovább nőtt, az előző forduló hőse, John Tavares lövése a Tampa kapusáról, Ben Bishopról pattant be. A hazaiak hálóőrét - akit az alapszakasz teljesítménye alapján jelölték posztján a legjobbnak járó díjra - le kellett cserélni. A Tampa ugyan még feljött 4-3-ra, ám a végén kapott egy üres kapus gólt.