NBA: A Warriors is főcsoportdöntős

2016. 05. 12. 10:13

Két mérkőzést rendeztek az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság rájátszásának legutóbbi játéknapján. A címvédő Golden State Warriors szoros csatában győzte le a Portlandet így továbbjutott, míg a Toronto bár megverte a Miamit és egy győzelemre szüksége van, hogy beverekedje magát a főcsoport döntőjébe.

A címvédő Golden State Warriors negyedszer is legyőzte a Portland Trail Blazerst az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság rájátszásának nyugati elődöntőjében, ezzel bejutott a főcsoport döntőjébe. A címvédő megérdemelten nyert, az ötödik mérkőzésen 50% felett dobott a mezőnyből, míg a Portland csupán 41%-ra volt képes. A triplákat ezúttal talán visszafogottabban értékesítette a Warriors, és több eladott labdája is volt Curry-éknek, mint a Blazersnek viszont a festékből a címvédő sokkal hatékonyabban szerzett pontot. A Portland legjobbja ezúttal is Damian Lillard volt (28 pont, 7 gólpassz, 7 lepattanó), míg a Warriors legeredményesebb játékosa a friss MVP-díjas Steph Curry volt, aki 29 ponttal, 11 gólpasszal és 5 lepattanóval zárta a találkozót.

Az este másik mérkőzésén a Toronto 99-91-re legyőzte a Miami Heat együttesét, így egy mérkőzésre került a főcsoportdöntőtől, ahol a rájátszásban idén még meccset sem vesztő Cleveland Cavaliersszel találkozhat.

Főcsoport-elődöntők:

Kelet:
Toronto Raptors-Miami Heat 99-91
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2 a Toronto javára.

Nyugat:
Golden State Warriors-Portland Trail Blazers 125-121
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc végeredménye: 4-1 a Golden State javára.

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:fansided.com)