Kiütötte az ausztrálokat a női vízilabda válogatott

2014. 08. 07. 17:13

A magyar női vízilabda-válogatott rendkívül magabiztosan, hét góllal nyert az olimpiai bronzérmes ausztrál csapat ellen a Szentesen rendezett, uszodaavatóval egybekötött csütörtöki felkészülési mérkőzésen.

Merész András együttese az oroszországi Hanti-Manszijszkban augusztus 12. és 17. között sorra kerülő világkupára készül, ott éppen az ausztrálokkal, valamint az amerikaiakkal és a dél-afrikaiakkal szerepel majd egy csoportban.

A magyar válogatott már az első negyedben 5-2-es vezetésre tett szert, melyet a félidőig egy góllal növelt is, majd a szoros harmadik negyed után kifárasztotta az ausztrálokat, és végül fölényes, 12-5-ös győzelmet aratott.
A magyar gólszerzők közül Kisteleki és Bujka 3-3 góllal járultak hozzá a sikerhez, de Szűcs és Antal is 2 gólt szerzett, ezenkívül betalált Keszthelyi és Takács is.

A júliusi, margitszigeti Európa-bajnokságon bronzérmes magyar válogatott nagyszerűen játszott és önbizalom növelő győzelmet aratott.

(Forrás: MTI, fotó: zimbio.com)