Kosárlabda vb: az amerikaiaknak tátva maradt a szája a hakától

2014. 09. 03. 07:00

A házigazda spanyolok és a görögök után egy nappal az Egyesült Államok és Szlovénia is kivívta továbbjutását a csoportkör harmadik fordulóját követően a spanyolországi kosárlabda világbajnokságon. A címvédő amerikaiak Új-Zélanddal találkoztak és bár a haka igen csak meglepte őket, a mérkőzésen nem borult a papírforma.

Kosárlabda vb: az amerikaiaknak tátva maradt a szája a hakától A házigazda spanyolok és Görögország válogatottja után egy nappal az Egyesült Államok és Szlovénia is kivívta továbbjutását a csoportkör harmadik fordulóját követően. A Team USA és a szlovénok kedden játszottak, előbbi Új-Zéland, utóbbi Dél-Korea ellen. Mindkét csapat magabiztos győzelmet aratott, az „amikat” csak a haka lepte meg. Az Egyesült Államok válogatottja a várakozásnak megfelelően végig vezetve nyerte meg harmadik mérkőzését a spanyolországi kosárlabda világbajnokságon. A vb-címvédő tengerentúliak a félidőre 22 pontos előnyt kovácsoltak maguknak és végül 27 pontos győzelmet arattak Új-Zéland ellen. A 98-71-es sikerből az Indiana Pacers kiválósága, Anthony Davis vette ki a részét a legtöbb ponttal (22), és emellett leszedett még 9 lepattanót is. A kiwik nem tudták borítani a papírformát, ellenfelüket csak a hakával lepték meg, de azzal igen csak, erről Rosék arckifejezése tanúskodik leginkább.

Eredmények:
C-csoport
Egyesült Államok–Új-Zéland 98–71 (27–20, 30–15, 18–19, 23–17)
Ukrajna–Törökország 64–58 (13–13, 12–13, 16–13, 23–19)
D-csoport
Dél-Korea–Szlovénia 72–89 (21–19, 18–21, 17–30, 16–19, Szlovénia már továbbjutott)
Angola–Mexikó 55–79 (20–15, 15–21, 10–21, 10–22)
Ausztrália–Litvánia 82–75 (30–20, 17–8, 15–28, 20–19)
(Forrás:sportrajongo.hu/Fotó:sbnation.com)