Kézi BL: Német csapatok várnak a magyarokra

2015. 12. 04. 10:33

A Veszprém Kielben, a Szeged pedig a vendég Rhein-Neckar Löwen ellen lép pályára a férfi kézilabda Bajnokok Ligája hétvégi, tizedik fordulójában.

A 2007-ben, 2010-ben és 2012-ben BL-győztes Kiel ugyan nem szerepel most fényesen, de a rangadókra mindig felszívja magát. Az október 17-i, veszprémi fellépésen is jól játszott, de ez csak 29-27-es vereséget ért akkor. Az előző kiírásban finalista magyar bajnok jelenleg vezeti csoportját, ám előnye csak egy pont a német Flensburg-Handewitt, valamint a múlt hete leiskolázott francia PSG-vel szemben. A két fő riválisra vasárnap könnyű ellenfél vár, így Nagy Lászlóék minden bizonnyal csak úgy őrizhetik meg éllovas poziciójukat, ha pontot vagy pontokat szereznek Kielben. A veszprémiek már továbbjutottak, de a csoportelsőség egyből negyeddöntőt ér, míg a 2-6. hely nyolcaddöntőt.

A Szegedre is borzasztóan erős ellenfél, a Rhein-Neckar vár. Az október 17-i, mannheimi ütközetben a Tisza-partiak az első félidőben jól tartották magukat, ám 30-25-ös vereséggel tértek haza. A Löwen a második, a Szeged a negyedik a csoportban, de a távolság közöttük csak két pont.