Divízió I/A jégkorong-vb - Győzelem a zárónapon

2022. 05. 08. 17:45

A világelitbe feljutott magyar jégkorong-válogatott 4-2-re legyőzte a kieső Románia csapatát a ljubljanai divízió I/A világbajnokság vasárnapi zárónapján.

Az első harmad magyar mezőnyfölényt hozott két góllal, ám a folytatásban egyenlített a rivális, de 1:16 perc múlva Kulmala Rasmus újból vezetést szerzett a magyaroknak. A hajrában még Sofron István lőtt emberelőnyös gólt.

A vasárnapi találkozó tét nélküli volt: szombaton nem csak az dőlt el, hogy a házigazda szlovén, valamint a magyar együttes jövőre a világ legjobbjai között játszhat, hanem az is, hogy a román alakulat 2023-ban a divízió I/B-ben szerepel, ráadásul Litvánia harmadik és a Koreai Köztársaság negyedik helye is be volt betonozva.

(Forrás: Forrás:sportrajongo.hu, mti/Fotó:pixabay, mti)