A névre szóló dzsudogiba öltözött politikus - aki később a tatamin gyakorolta a küzdelmet az olimpiai ezüstérmes Ungvári Miklóssal – elmondta, a dzsúdónak egyértelműen a 16 kiemelt sportág között van a helye, a célok nemesek és jók.
Tóth László, a hazai szövetség első embere kifejtette, a 2014. június 31-ig felhasználható keret 914 milliót tesz ki, a sportágfejlesztési programon belül pedig 51 edző kap külön juttatást az MJSZ-től.
Az MJSZ vezetője elmondta, az ingatlanfejlesztés érinti a Honvédot, az UTE-t, a KSI-t, a ceglédi és a miskolci klubot is, továbbá eszközbeszerzésre és az élsport támogatására is fordítunk az összegből. Emellett 2021-ig 197 járásba szeretnénk eljuttatni a dzsúdót, és indítunk egy olyan képzést is, amelynek a célja a 2017-es győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon részt vevő fiatal versenyzők kinevelése, illetve a fogyatékkal élő versenyzőket is tudjuk segíteni.
A Honvéd szakosztály-igazgatója, az Európa-bajnok Hadfi Dániel megígérte, hogy a támogatás révén hamarosan méltó környezetet tudnak biztosítani a klub sportolóinak, továbbá a válogatott keretedzéseinek, míg Ungvári Miklós arról beszélt, hogy az új ceglédi létesítmény révén 25 év után végre nem kell majd az edzések előtt lerakni a tatamikat, illetve a végén felszedni azokat.
Az esemény zárásaként Tóth László díjakat nyújtott át a 2013-as év legjobbjainak, Bor Barnának és Csernoviczki Évának, illetve edzőiknek, Hangyási Lászlónak és Csernoviczki Csabának.
Fotó: freedigitalphotos.net
sportrajongo.hu/MTI