Tenisz: Petkovic győzött Bad Gasteinben

2014. 07. 13. 16:42

A német Andrea Petkovic nyerte a Bad Gasteinben zajló salakpályás női tenisztornát, miután a fináléban legyőzte szabadkártyás amerikai ellenfelét.

Az egykoron top 10-es, ám súlyos bokasérülése miatt sokat kihagyó Andrea Petkovic már két hónappal ezelőtt is bizonyította, hogy újra a régi formában teniszezik, és újra a legjobbak közé tart.
A világranglista 20. helyén álló német teniszező már a Roland Garroson is remekül teljesített, miután pályafutása első Grand Slam elődöntőjébe jutott, ezen a hétvégén pedig Bad Gasteinben volt legyőzhetetlen.

A fináléban a szabadkártyás amerikai, és a döntőbe Sara Errani legyőzésével óriási meglepetésre kerülő Shelby Rogerst verte két játszmában Petkovic 6/3 6/3-ra, aki pályafutása negyedik tornagyőzelmét aratta.

(Fotó: veooz.com)