Úszó Eb - Kiváló magyar eredmények délelőtt

2014. 08. 18. 11:26

Hosszú Katinka és Verrasztó Evelyn mellett Kis Gergő is döntőbe jutott, míg Gyurta Dániel 200 mellen, Balog Gábor és Bernek Péter 100 háton az elődöntőben folytathatják a berlini Európa-bajnokságot

Az úszó Európa-bajnokság hétfői versenynapján számos magyar versenyző kezdte meg szereplését, és úszott az elődöntőért a délelőtti programban.

Elsőként Kis Gergő 400 méter férfi gyorson jutott be az esti döntőbe hétfőn a berlini viadalon. A Rája '94 Úszó Klub országos csúcstartója futamában 3:50.35 perccel a második lett, összesítésben a nyolcadik helyen került a fináléba.

Aztán Balog Gábor és Bernek Péter ugrottak medencébe, akik egyből be is jutottak a 100 méter hát esti elődöntőjébe. A dunaújvárosi Balog 55.09 másodperccel összesítésben a 11., a Kőbánya SC-s Bernek pedig 55.46-tal a 14. lett.
Az elődöntőbe 16-an kerültek.

Mint arról már beszámoltunk, utánuk jött az egyik legnagyobb éremhalmozó reménységünk, Hosszú Katinka, aki címvédőként a legjobb, Verrasztó Evelyn pedig az ötödik idővel bekerült az esti nyolcas döntőbe 400 méter vegyesen.

A szám világbajnoka, Hosszú - aki tíz egyéni és egy váltószámban indul a kontinensviadalon - 4:31.53 perces Európa-bajnoki csúcsot úszott. Verrasztó 4:41.15-tel ért célba.
Ebben a számban indult György Réka is, ő 4:44.23-mal összesítésben a kilencedik lett.

Az olimpiai bajnok Gyurta Dániel pedig bejutott a 100 méter mell esti elődöntőjébe, a várakozásoknak megfelelően remek idővel. Az UTE 200 mellen olimpiai, világ- és Európa-bajnoka 1:00.13 perccel összesítésben a második lett.

(Forrás: MTI, fotó: duol.hu)