Úszó Eb - Gyurta Gergely hatodik 1500 gyorson

2014. 08. 20. 18:48

A Berlinben zajló úszó Európa-bajnokságon Gyurta Gergely a hatodik helyen végzett az 1500 méteres férfi gyorsúszás döntőjében. A számot hatalmas előnnyel az olasz Gregorio Paltrinieri nyerte.

Gyurta Gergely az első hosszokon magabiztosan tartotta harmadik helyét, nagyjából öt másodperces hátránnyal az élen úszók között. Az élen természetesen a két olasz, Gregorio Paltrinieri és Gabriele Detti haladtak, jócskán ellépve az élmezőnytől.
Gyurtát aztán 500 méternél megelőzte a feröeri Joensen, majd jöttek a többiek is, végül Milne és Lelliott is beérte a magyar versenyzőt. A végére elfáradt Gyurta, aki nem tudott már hajrázni így a hatodik helyen fejezte be a döntőt.

Az aranyérmet végül Paltrinieri nyerte meg hatalmas Európa-csúcsot úszva (14.39.93), mögötte a ferüeri Joensen kaparintotta meg a második helyet, megakadályozva ezzel a kettős olasz sikert, ugyanis Detti leszorult a dobogó alsó fokára.

(Fotó: sporthir24.hu)