Úszó Eb - Hosszú és Cseh is ezüstérmes

2014. 08. 23. 16:59

Hosszú Katinka ezüstérmet nyert 200 méter gyorson a berlini úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján, míg Cseh László ezüstérmet nyert 100 méter pillangón.

Hosszú Katinka, a Vasas háromszoros világbajnoka ezzel teljessé tette medálgyűjteményét a német fővárosban, ugyanis korábban győzött 200 és 400 méter vegyesen, illetve 100 méter háton, tovább harmadik lett a 4x200 méteres női gyorsváltó tagjaként.

Hosszú jól kezdett, sokáig vezetett, de az utolsó 70-80 méteren az olasz Federica Pellegrini elhúzott tőle, így végül másodikként csapott célba 1:56.69 perces idejével, amivel mindössze 39 századdal maradt el idén májusban úszott országos csúcsától.

Cseh László, a Kőbánya SC versenyzője második medálját gyűjtette be a német fővárosban, ugyanis korábban győzött a 200 méter vegyesen.
A szám olimpiai és Európa-bajnoki ezüstérmese, aki a pénteki elődöntő után szétúszásra kényszerült a finálés szereplésért a francia Mehdy Metellával, lassan kezdett, csak nyolcadikként fordult, de aztán szédületes hajrával a második helyre jött fel 51.89 másodperces idejével.

(Forrás: MTI, fotó: sporthir24.hu)