Vuelta: A Movistar nyerte a csapatidőfutamot

2014. 08. 23. 21:51

A Movistar csapata nyerte meg a 2014-es Vuelta spanyol kerékpáros körverseny első szakaszát, a csapatidőfutamot.

A spanyol csapat hat másodperccel gyorsabban teljesítette a 12.6 kilométeres távot Jerez de la Fronterában, mint a második Cannondale.
Az összetettben is esélyes Nairo Quintana csapata nyerte tehát az idei utolsó háromhetes körverseny első felvonását, ez pedig tökéletes erődemonstrációnak bizonyult, hiszen amellett, hogy vasárnap Castroviejo tekerhet piros trikóban, még az Alberto Contador által fémjelzett Tinkoff Saxo csapat 19 másodpercet, Chris Froome csapata, a Sky pedig 27 másodpercet kapott a győztesektől.

Az Astana és a Katyusa még náluk is lassabban tekert, így Fabio Aru és Joaquím Rodriguez hátránya már jelentősebbnek mondható.

(Fotó: cycling-passion.com)