A profi teniszező egy hétfői történetet mesélt el Facebook-oldalán, és ez döbbentette rá arra, hogy nem teheti meg azt, hogy csendben marad, miközben a feketék elleni erőszak egyre jobban megosztja az amerikai társadalmat.
„Tegnap megkértem a 18 éves unokaöcsémet, hogy vigyen el a találkozómra, mert nekem telefonon dolgoznom kell. A távolban láttam egy rendőrt az út szélén. Erről eszembe jutott egy videó egy nőről, akinek a barátját lelőtték a rendőrök az autóban. Néhány másodperc alatt átfutott az agyamon, rögtön megbántam, hogy nem én vezetek. Sosem bocsátanám meg magamnak, ha valami baja történne az unokaöcsémnek”- írta Williams. Hiszek abban, hogy az emberek eredendően nem rosszak, csak vannak tudatlan, műveletlen, érzéketlen és rettegésben élő ember, akik hatással vannak milliókra."
„Egyáltalán miért kell ezen gondolkodnom 2016-ban? - tette fel magának a kérdést. Aztán eszembe jutott, hogy miért nem szólaltam fel eddig? Magamba kellett néznem. Mi lesz az unokaöcsémmel? Mi lesz ha már nekem lesznek gyermekeim? Ahogy Martin Luther King mondta: Eljön az idő, amikor a csend már árulás."
„Nem maradhatok csendben" - fejezte be a mondandóját a világsztár teniszező.
Williams a legújabb - és talán a legnagyobb nevű - sztár, aki csatlakozott a növekvő mozgalomhoz, melyben afroamerikai sportolók szólalnak fel a rendőrök rasszista és brutális megnyilvánulásai ellen. Augusztus végén a San Francisco 49ers irányítója Colin Kaepernick térdelt le egy mérkőzés előtt az amerikai himnusz alatt, az elnyomás elleni tiltakozásul. Kezdetben sokan megütköztek emiatt, azonban már több NFL-játékos csatlakozott a játék előtti, csendes tüntetéshez, míg mások a sajtókonferenciákon beszélnek a rasszizmusról és rendőri brutalitásról.
Hétfőn a bajnok Cleveland Cavaliers és az NBA jelenlegi legnagyobb sztrája LeBron James mondta az újságíróknak, hogy ő is félti gyermekeit.