Federer idén már nem játszik

2016. 10. 05. 12:46

Az újévkor rajtoló Hopman Kupán tér vissza több mint féléves kényszerpihenő után Roger Federer, a svájciak 17-szeres Grand Slam-bajnok teniszezője.

A 35 éves sztár szerdán jelentette be, hogy Belinda Benciccsel együtt ott lesz a nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságon az ausztráliai Perth-ben. A volt világelső július végén közölte, hogy kihagyja a riói olimpiát, és idén már egy tornán sem indul, mivel korábbi térdsérülése után hosszabb rehabilitációra van szüksége.

Roger Federer from Switzerland reacts during his second round match against Taylor Fritz of the US at the ATP tennis tournament in Stuttgart, Germany, 09 June 2016. EPA/Marijan Murat Roger FedererEPA/Marijan Murat

A világranglista hetedik helyére csúszott Federer idén 21 meccset nyert és hetet elvesztett. Mindössze hét tornán indult, egyet sem nyert meg, hat versenytől pedig térd-, illetve hátproblémák miatt visszalépett.

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:twitter)