Junior világcsúccsal nyerte a 200 pillangós sztárparádét Milák

2018. 03. 28. 23:43

Milák Kristóf junior világcsúccsal nyerte a 200 méter pillangót az úszók debreceni országos bajnokságának szerdai nyitónapján.

Az első nap legjobban várt döntőjében a szám 18 éves junior világbajnokának – aki 100 méteren tavaly hazai közönség előtt ezüstérmet nyert a felnőtt vb-n – 1:52.71 perces ideje egyetlen századdal marad el Cseh László 2008-as Európa-csúcsától, amelyet a pekingi olimpiai döntőjében úszott. Utóbbi Kenderesi Tamás mögött a harmadik lett, ezzel a 32 éves sportoló pályafutása 148. érmét szerezte az országos bajnokságokon.

Milák 1:52.71-es ideje – így március vége felé, messze a csúcsformától – azért figyelemre méltó, mert ezzel letarolta volna az elmúlt három év összes világversenyét, avagy aranyérmes lehetett volna a kazanyi világbajnokságon (Cseh – 1:53.48) előtt), a riói olimpián (Michael Phelps – 1:52.36 – előtt) és a tavalyi budapesti vb-n is (Le Clos – 1:53.33 – előtt). És hogy még inkább perspektívába kerüljön a négyszeres junior világbajnok produkciója: az elmúlt két szezonban az egész világon egyedül Cseh László tudott 1:53-on belül úszni, még a 2016-os londoni, májusi Európa-bajnokságon (1:52.91).

A 200-as döntő színvonalára jellemző – áll a Magyar Úszó Szövetség beszámolójában –, hogy az ezüstérmes Kenderesi  a világranglistán is második 1:54.14-es idejével, míg az igazából három hónapja edző, és a bajnokságra semmiféle formát nem időzítő Cseh ideje is jó ötödiknek. Az egriek rutinos rókája annyit mondott, saját magával ebben a fázisban elégedett, „de Kristóf úszásából már látszik, hogy Glasgow-ban minimum Európa-csúcs kell az aranyhoz, legalább 1:52.0-ás idő.

(Forrás: Forrás: vizisportrajongo.hu / Fotó: mti)