Nadal tovább robog, Djokovic kiesett

2018. 04. 19. 19:12

Sima győzelemmel jutott be a monte-carló-i tenisztorna negyeddöntőjébe, miután két szettben legyőzte az orosz Hacsanovot.

A tornát korábban tízszer megnyerő spanyol az első szettben 3-0-ra elhúzott, majd 4-1-re alakította az állást. Hacsanov ezt követően még nyert egy gémet, ám a szettet Nadal nyerte. A címvédő a folytatásban nem vesztett adogatójátékot és végül 6-3, 6-2-vel lezárta a meccset. A folytatásban az osztrák Thiem vár majd Nadalra.

Az a Thiem, aki Novak Djokovicot verte izgalmas, három szettes meccsen. Az első játszmát még a szerb nyerte 7-6-ra, ám a folytatásban az osztrák átvette az irányítást. Előbb 6-2-vel kiegyenlített, majd egy 6-3-as szettel megnyerte a mérkőzést. Thiem tehát Nadallal játszik a negyeddöntőben, akivel eddig hétszer csapott össze, de csak kétszer győzte le. A két játékos két éve itt Montecarlóban is játszott egymással, azt az összecsapást Nadal nyerte 7-5, 6-3-ra.

(Forrás: Forrás:sportrajongo.hu, mti / Fotó: MTI,youtube)