Vuelta - Gilbert szakaszgyőzelme, változatlan az összetett élcsoportja

2019. 09. 05. 18:23

Philippe Gilbert nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 12. szakaszát csütörtökön, összetettben a szlovén Primoz Roglic megőrizte első helyét.

A 171,4 kilométeres távnak a navarrai autóversenypályáról vágott neki a mezőny, amelyre egy gyorsasági részhajrá, valamint négy harmadik kategóriás emelkedő várt Bilbaóig.

Némileg szokatlan módon több mint száz kilométert megtettek a versenyzők, mire kialakult a nap 19 fős szökevénycsoportja, amely az utolsó rövid, ám meredek emelkedőn szakadt szét. A Deceuninck-Quick Step jókor meginduló belga versenyzője pedig pályafutása során hatodszor ünnepelhetett szakaszsikert a spanyol körversenyen, mivel három másodpercet megőrzött előnyéből két spanyol üldözője előtt. A 37 éves Gilbert az áprilisi Párizs-Roubaix után nyert újra.

Az összetett legjobbjait magában foglaló főmezőny háromperces lemaradással ért célba, így Roglic változatlan előnnyel megőrizte a piros trikót.