Szalontay az egyetlen magyar induló a pályakerékpáros vb-n

2022. 10. 11. 13:25

Szalontay Sándor egyedüliként képviseli a magyar színeket a szerdán rajtoló pályakerékpáros világbajnokságon a franciaországi Saint-Quentin-en-Yvelines velodromjában.

A 32 esztendős bringás sprintben méreti meg magát a világ legjobbjaival, ebben a számban a müncheni multisport Európa-bajnokságon augusztusban a negyeddöntőig jutott és nyolcadik lett. A kontinensviadalon az 1 kilométeres időfutamban és keirinben is szerepelt, előbbiben 1:01.427 perces magyar csúccsal 10., utóbbiban pedig 11. lett Szalontay. Ebben a két számban viszont nem szerzett indulási jogot a vb-re, miként - a Magyar Kerékpáros Szövetség (MKSZ) tájékoztatása szerint - egyetlen honfitársa sem.

Így a sprint szombat délelőtti kvalifikációjában lesz először látható a magyar válogatott meze a vb-n, amelynek helyszíne ad otthont két év múlva a párizsi olimpia pályakerékpáros versenyeinek. A 250 méteres pálya melletti nézőtér ötezer fő befogadására alkalmas.

(Forrás: Forrás:sportrajongo.hu, mti/Fotó:pixabay, mti)