Roland Garros: beindult a program, a sztárok vették az akadályokat

2016. 06. 02. 09:54

Úgy tűnik az esős napoknak talán vége Párizsban, így ismét beindulhat a nagyüzem a Roland Garroson. A torna komoly csúszásban van, így várhatóan erőltetett menet vár a mezőnyre. Tegnap a férfiaknál és a nőknél is rendeztek meccseket, hol az elődöntőért, hol a negyeddöntőért. Mindenesetre a legnagyobb sztárok sikerrel vették az akadályokat.

A második helyen kiemelt Andy Murray négy szettben legyőzte Richard Gasquet-t, így bejutott a Roland Garros elődöntőjébe. A skót az első szettben 5:2-re ellépett ellenfelétől, de a francia meglepetésre megfordította a játszmát így szettelőnybe került. A folytatásban már Murray akarata érvényesült, noha a második szettet 5-2-ről kis híján elbukta, ám végül 7-6-ra nyerte. Ezt követően viszont már csak két játékot adott Gasquet-nek, így végül 5-7, 7-6, 6-2, 6-0-ra nyert és készülhet a címvédő Stan Wawrinka ellen.

Wawrinka harmadik kiemeltként a spanyol Ramos Vinolast verte három szettben. A svájci az első két játszmában összesen csupán három játékot adott ellenfelének, aki azonban a harmadik szettre megtáltosodott és igen csak megszorongatta a svájcit. A címvédő aztán 7-6-ra végül hozta a játszmát, így továbbjutott és készülhet Andy Murray ellen.

A felső ágon még csak a nyolcaddöntőnél tartanak a játékosok, így a világelső Novak Djokovics és a spanyol Roberto Bautista összecsapása még csak a negyeddöntőbe jutásért zajlott. Az esős időjárás miatt ez a találkozó hétfő óta csúszott, ám végül Djokovic sikerével zárult. A világelső az első szettet 6-3-ra elbukta, ám ezt követően már az történt a pályán, amit a szerb akart: a folytatásban 6-4, 6-1, 7-5-re nyerte a szetteket Djokovic, akinek következő ellenfele Tomás Berdych lesz.

Az a Tomás Berdych, aki hetedik kiemeltként a 11. helyen rangsorolt David Ferrert verte. A cseh játékos dolgát meglepetésre nem nagyon tudta megnehezíteni spanyol riválisa, csak a második szett volt szoros. Az első játszmát 6-3-ra nyerte Berdych, a második maratonira sikeredett, ott csak a rövidítés döntött a cseh javára, több mint egy óra után hozta a játszmát 7-5-re. A harmadik szett 40 perc alatt lezárult, Berdych 6-3-ra nyert és így ott van a nyolc között.

A hölgyeknél a papírformának megfelelően továbbjutott Serena Williams is, aki a 18. helyen rangsorolt Jelina Svitolina ellen játszott. Ez a mérkőzés is még csak a nyolc közé jutásért zajlott, köszönhetően a csúszásoknak. Williams az első szettet kevesebb, mint fél óra alatt nyerte 6-1-re, majd a második játszmát is ugyan ilyen arányban húzta be, igaz ehhez ezúttal 10 perccel több időre volt szüksége. Williams a következő körben a kazah Putintsevával játszik.

A nők mezőnyében kialakult az elődöntő alsó ágának párosítása, a negyedik helyen kiemelt Garbine Muguruza két szettben legyőzte az amerikai Shelby Rogerst. Rogers az első játszmában alaposan megizzasztotta magasabban rangsorolt spanyol riválisát, aki végül azért 7-5-re megnyerte a szettet. A második játszmában már Muguruza jobban érvényesítette akarát, 6-3-al lezárta a szettet és megnyerte a mérkőzést így készülhet Samantha Stosur ellen.

Az ellen a Stosur ellen, akit a szervezők csupán a 21. helyen rangsoroltak, tehát ebből kifolyólag senki sem várta ennyire messzire. Az ausztrálok 2011-es US Open bajnoka az első szettet 6-4-re nyerte, a másodikban viszont komoly gondban volt, ellenfele úgy tűnt, hogy egyenlíteni tud, ám Stosur végül 7-6-al lezárta a mérkőzést és így továbbjutott. Az ausztrál 2010-ben döntőt játszott Párizsban, akkor azonban Francesca Schiavonétól kikapott, éppen 6-4, 7-6-ra.

(Forrás: sportrajongo.hu;/Fotó:twitter)