Wimbledon: Federer simán ment tovább, de két kiemelt is búcsúzott

2016. 06. 30. 17:10

Ahogy azt várni lehetett, Roger Federer véget vetett a tündérmesének és búcsúztatta a Wimbledonban a selejtezőkön keresztül főtáblára jutó, a világranglistán csupán a 772. helyen jegyzett angol Marcus Willist.

A 17szeres Grand Slam bajnok svájci az első szettet 6-0-ra nyerte, a folytatásban azonban már Willis is hozzá tudott szólni érdemben a meccshez. Federer végül 6-0, 6-3, 6-4 arányban nyert és készülhet az Evand-Dolgopolov mérkőzés győztese ellen.

A lassan már Roger Federer mumusának is nevezhető Dominic Thiem a német Florian Mayerrel találkozott az első körben és a várakozásoknak megfelelően gond nélkül le is győzte riválistá. Thiem számára csupán az első szett volt szoros de 7-5-el azt is nyerte. A folytatásban két 6-4-re megnyert szett következett, így Thiem magabiztosan jutott tovább és majd Jiri Vesely ellen lép pályára a következő körben.

Ott van a következő körben a kétszeres női bajnok, Petra Kvitova is, aki a román Sorena Cirsteaával játszott az első körben. A szebb napokat látott, 2009-ben Roland Garros negyeddöntős Cirstea 6-0-ra elbukta az első szettet, majd a másodikat bár játéka feljavult, 6-4-arányban vesztette el. Kvitova magabiztos sikere után készülhet a Makarova-Larson mérkőzés győztese ellen.

Nem mindenkinek volt ilyen jó napja Wimbledonban: a 13. helyen kiemelt spanyol David Ferrer, valamint a horvát szervakirály, a 23. helyen rangsorolt Ivo Karlovic is búcsúzott a wimbledoni nyílt teniszbajnokságon.

Young (amerikai)-Mayer (argentin) 6:4, 7:5, 3:6, 6:3
Barton (ausztrál)-Olivetti (francia) 6:7 (7-9), 7:6 (7-5), 6:3, 6:7 (5-7), 14:12