Vuelta: svájci szakaszsikert hozott a szerdai etap

2016. 09. 08. 08:03

Az I'm Cycling svájci kerekese, Mathias Frank nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 17., szerdai szakaszát. A komoly hegyi szakaszokkal megspékelt etap hegyibefutót hozott, a végén a svájci bizonyult a legerősebbnek. Az összetett első négy helyezettje együtt haladt át a célvonalon, Froom hatalmasat harcolt, ám az élen továbbra is Nairo Quintana áll.

A keddi pihenőnap után a 17. szakaszt rendezték a Vueltán. A 177 és fél kilométeres etap során a mezőnyre két kettes, egy hármas és egy első kategóriás hegyet kellett megmászniuk, a legnehezebb ráadásul utoljára maradt. A hegyibefutóval záruló szakaszt végül az Im Cycling svájci kerekese, Mathias Frank nyerte.

A Castellón és Mas de la Costa közötti etapon egy szökevénycsoportból került ki a győztes, tagjai közül pedig a svájci kerekes bírta legjobban az elképesztő nehézségű, helyenként húszszázalékosnál is meredekebb célba vezető emelkedőt.

Hogy az élmezőny hogy zárt és, hogy mi várható a mai napon, az a kerekparoselet.hu oldalon olvasható.