US Open: Murray nem ír történelmet

2016. 09. 08. 11:14

Andy Murray nem lesz ott a US Open döntőjébe, Nishikori Kei még ott lehet. A japán drámai csatában verte a skótot, a svájci Stan Wawrinka egy fokkal könnyebben Del Potrót. A nőknél nem történt meglepetés, Pliskova leütötte a pályáról a torna meglepetésembert, Serena Williams pedig legyőzte Simona Halepet.

Óriási meglepetésre nem jutott be a US Open elődöntőjébe a világranglista második Andy Murray, miután óriási csatában kikapott a japán Nishikori Keitől a negyeddöntőben. A mérkőzést kiválóan kezdte a skót, első szettet 6-1 re megnyerte a sokat hibázó japán ellen. Nishikori azonban a folytatásra feltámadt és 6-4-el egyenlített, ám Murray a harmadik játszmában visszavette a szettelőnyt. A 6. kiemelt Nishikori azonban nem adta fel, 6-1-el elvette a negyedik játszmát a hullámvölgybe kerülő Murray-től, így jöhetett a döntő szett. Itt Murray háromszor került brékhátrányba és végül ez okozta a vesztét. Nishikori végül öt szettben nyert és készülhet a Stan Wawrinka elleni elődöntőre. A svájci az olimpiai döntős és nagy visszatérő Juan Martin Del Potrót verte négy szettben7:6, 4:6, 6:3, 6:2 arányban.

Ami a hölgyeket illeti:

A nőknél bejutott a legjobb négy közé a cseh Karolina Pliskova, miután a negyeddöntőben két nagyon sima szettben legyőzte a horvát Ana Konjuht. Pliskova összesen négy játékot engedélyezett ellenfelének, az első szettet 6-2-re nyerte meg, majd a második játszmában is ugyan ilyen  arányban múlta felül riválisát. Pliskova dolga nem lesz könnyű az elődöntőben, ugyanis vagy a világelső Serena Williams vár rá, aki három játszmábanbúcsúztatta a korábban Babos Tímeát legyőző Simona Helpet.