Tenisz: győzött a világelső

2016. 10. 11. 19:23

Novak Djokovic első mérkőzését játszott a US Openen elvesztett döntőt követően a shanghai 1000-es versenyen . A szakértők szerint a szerb világelső kicsit rozsdásan játszott, ám így is könnyedén nyert. Djokovic mellett továbbjutott többek között Goffin, Monfils és a német Zverev is, utóbbi ráadásul a horvát Cilicet verte.

Sikerrel vette a második fordulót Novak Djokovic a sanghai férfi tenisztornán, ahol első kiemeltként az olasz Fabio Fogninivel játszott. A szerb világelső az első szettet 6-3-ra nyerte, majd a második játszmában ugyan ilyen arányban diadalmaskodott. Djokovic öt bréklabdájából négyet használt ki, az összesen hét kettőshibát ütő Fognini nem talált fogást ellenfelén. Djokovic a következő körben a Pospisil – Dimitrov mérkőzés győztesével játszik.

Nem lesz ott a nyolcaddöntőben a 8. kiemelt Marin Cilic, miután három szettben kikapott a német Zverevtől. Pedig az első szettet 6-3 arányban Cilic nyerte, ám a horvát a folytatásban elvesztette a fonalat. Zverev előbb egy 6-3-as játszmával egyenlített, majd a döntőt szettet 6-2 arányban hozta. Zverev a következő fordulóban a Tipsarevicet két szettben legyőző Jo-Wilfried Tsongával játszik.

Izgalmas mérkőzést hozott a Goffin – Del Potro mérkőzés, ahol a 11. helyen kiemelt francia szetthátrányból fordította meg a mérkőzést. Az első játszmát ugyanis az argentin nyerte 6-4-re, ám a folytatásban Goffin belehúzott. Előbb 6-3-ra nyerte a második játszmát, majd a döntő szettet szoros csatában 7-5-re nyerte. Goffin a nyolcaddöntőben honfitársával Benoit Pairrel találkozik majd, aztán jöhet esetleg Gael Monfils a negyeddöntőben.

(Forrás: sportrajongo.hu/Fotó:twitter)