Golf: svéd éllovas, de Fowler a nyomában

2016. 10. 28. 10:38

Kínában zajlik a golfozók világbajnoki sorozatának, a World Golf Championshipnek az aktuális viadala, a HSBC Golf Championship. A viadalon a svéd Kalberg vezet, ám előnye mindössze egy ütés az amerikai Rickie Fowlerrel szemben. Összefoglaló írásos és videós formában is.

A svéd Rikard Karlberg áll az élen az első nap után a PGA Tour kínai tornáján, a World Golf Championship sorozat égisze alá tartozó HSBC Championshipen. Karlberg 64 ütésből teljesítette az első kört, kártyájára 9 birdie és csupán egy bogey került fel. A svéd mögött az amerikai Rickie Fowler várja a második helyről a folytatást, mindössze egy ütés hátrányból. Fowler hibátlanul teljesítette a pályát, csupán birdie-ket ütött, bogey-ja egy sem volt a nap során.

A nagy nevek közül Rory McIlroy a 24, a Ryder Kupán győztes amerikai csapat tagja Dustin Johnson a 57., míg a szintén Ryder Kupa győztes, sőt az idei kiírás hőseként számon tartott Patrick Reed csupán a 72. helyről várhatja a folytatást.

És ha már McIlroy, az északír ismét hallatott magáról, az első nap legszebb ütése az ő nevéhez fűződött, nem árt megnézni az alábbi videót McIlroy Facebook oldalán, hiszen a klasszis kis túlzással a "világ végéről" varázsolta a labdát a greenre.

(Forrás: sportrajongo.hu/Fotó:twitter, newsday.com)