Murray-Djokovic a világelsőségért

2016. 11. 20. 11:23

A világelső Andy Murray és a második helyen álló Novak Djokovic vívja a londoni ATP világbajnokság döntőjét. A finálé nem csak a végső győztesről dönt, hanem az év végi világelsőségről is. Amennyiben Djokovic nyer, úgy a szerb beállítja a jelenlegi rekorder Roger Federer csúcsát és ő is hatszoros világbajnok lesz.

Andy Murray három szoros szettben, 5:7, 7:6, 7:6 arányban legyőzte Milos Raonicot az ATP-vb csoportkörében, ezzel bejutott a döntőbe. A kanadai komoly csatára késztette a skótot, a harmadik szettben ráadásul meccslabdája is volt. Murray győzelmével eldőlt, hogy Novak Djokovic csak úgy szerezheti meg az év végi világelsőséget, amennyiben a finálban legyőzi a skótot, persze ahhoz először be kell verekednie magát a döntőbe.

Novak Djokovic jutott be másodikként a Londonban zajló ATP világbajnokság döntőjébe, miután az elődöntőben két szettben 6-1, 6-1 arányban verte a japán Nishikori Keit. A szerb sikere azt jelenti, hogy létrejött az álomdöntő, a holnapi fináléba, amely magyar idő szerint 19 órakor kezdődik, Andy Murray lesz majd az ellenfele. Amennyiben Djokovic nyer, úgy egyrészt ő zárja az éve a világranglista élén, másrészt hatodik vb-győzelmével utoléri a rekorder Roger Federert.

(Forrás: sportrajongo.hu/Fotó:twitter)