Ausztrál Open: nem történt nagy meglepetés

2017. 01. 17. 19:42

Nagyon meglepetés nélkül zajlik egyelőre az évad első Grand Slam tornája, az Australian Open. A férfi címvédő Novak Djokovic mondhatni simán ment tovább, a nőknél azonban kis híja volt annak, hogy a harmadik kiemelt ki ne essen.

Mondhatni simán jutott tovább az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokságon a férfi torna címvédője, Novak Djokovic, aki a torna 2009-es elődöntősével, Fernando Verdascóval találkozott az első körben. Djokovic az első szettet két bréknek köszönhetően simán hozta 6-1-re, a másodikban azonban Verdasco játéka felerősödött, ám a rövidítésben így is a szerb győzött. A harmadik szettre Verdasco elfáradt, Djokovic ismét kétszer brékelt, a vége 6-1, 7-6, 6-2 a címvédőnek.

Szintén ott lesz a második körben a viadal 2009-es győztese, Rafael Nadal, aki a német Florian Mayert verte három szettben. Nadal az első szettben egyszer brékelte ellenfelét és nyerte a játszmát 6-3-ra, majd a másodikban és a harmadikban is egyszer-egyszer el tudta venni Mayer adogatását, az előnyöket pedig mindannyiszor szettgyőzelemre váltotta. Nadal a következő körben a 2006-os döntős Marcos Baghdatisszal játszik.

A hölgyeknél a hatszoros bajnok Serena Williams a svájci Bencic ellen kezdte meg melbourne-i szereplését. Az amerikai klasszis két szettben győzte le ellenfelét, és bár adogatójátéka egyik játszmában sem maradt makulátlan, összességében három bréknek köszönhetően 6-4, 6-3 arányban nyert és jutott a következő körbe.

Serena Williams a folytatásban a svájci Wickmayert három szettben legyőző Lucie Safárovával játszik majd.

A vártnál nehezebben jutott tovább a harmadik helyen kiemelt Agnieszka Radwanska, aki a bolgár Pironkovával találkozott az első körben. A mérkőzés első szettjét Radwanska nyerte igen könnyedén 6-1-re, ám a folytatásban megváltozott a játék képe, Pironkova háromszor is el tudta venni ellenfele adogatását, így kiegyenlített. A döntő szettben azonban már Radwanska akarata érvényesült, ezúttal a lengyel brékelt háromszor és egy 6-1-es játszmával lezárta a mérkőzést és készülhet a horvát Mirjana Lucic-Baroni ellen.

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:twitter)