Tenisz: Rotterdamban minden volt, meglepetés is

2017. 02. 18. 15:39

Óriási csatában dőlt el a továbbjutás a rotterdami kemény pályás férfi tenisztornán Marin Cilic és Jo Wilfried Tsonga között. Az első helyen kiemelt horvát szervakirály mindent megtett, ám ezen a napon nem tudott francia riválisa fölé kerekedni.

Óriási csatában dőlt el a továbbjutás a rotterdami kemény pályás férfi tenisztornán Marin Cilic és Jo Wilfried Tsonga között. Az első helyen kiemelt horvát szervakirály mindent megtett, ám ezen a napon nem tudott francia riválisa fölé kerekedni, a hatodik helyen rangsorolt Tsonga az első és a második szettet is tie-brékben nyerte így végül két játszmában 7-6, 7-6 arányban győzött és várhatja a Berdych elleni összecsapását a legjobb négy között.

Mert, hogy a negyedik kiemelt Thomas Berdych sima két szettben nyert és így szintén bejutott az elődöntőbe. A cseh játékos ellenfele a szlovák Martin Klizan volt, aki bizony nem tudta megnehezíteni Berdych dolgát, a cseh mindkét szettet 6-3-ra nyerte, így mondhatni simán jutott tovább. A cseh játékos a legjobb négy között a Cilicet legyőző Jo-Wilfried Tsongával játszik.

Még ennél is kiélezettebb és fordulatosabb meccset játszott Grigor Dimitrov és David Goffin. Az első szettet a harmadik helyen rangsorolt francia nyerte 6-4-re, ám a bolgár a következő játszmában 6-1-el mondhatni simán egyenlített. A döntő szettben Goffin akarata érvényesült inkább, a francia 40 perc alatt 6-3-ra hozta a játszmát és így továbbjutott. A legjobb négy között Goffin a Herbert-Thiem mérkőzés győztesével játszik majd.

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:twitter)