Roland Garros: Halep lemosta mumusát

2017. 06. 05. 20:43

Simona Halep rendkívül könnyedén jutott negyeddöntőbe a Párizsban zajló Francia nemzetközi teniszbajnokságon. A korábbi párizsi finalista román játékos a nyolcaddöntőben 62 perc alatt, mindössze két játékot veszítve győzte le a spanyol Carla Suárez-Navarrót.

A hölgyeknél továbbjutott a harmadik kiemelt és sokak titkos favoritja, Simona Halep. A román játéko mumusát Suarez Navarrót verte, akit még salakos tornán soha sem tudott legyőzni. A negatív széria ezúttal azonban megszakadt, de még hogy: Halep egy óra leforgása alatt 6-1, 6-1 arányban búcsúzta tta Navarrót, a következő körben pedig az ötödik kiemelt Szvitolinával játszik majd.

Halep ellenfele a legjobb nyolc között a verseny ötödik kiemeltje, az ukrán Elina Szvitolina lesz, aki nagy csatában, szetthátrányból, a döntő játszmában pedig 2:5-ről fordítva, 2 óra 8 perc alatt nyert a horvát Petra Martic ellen.

A világelső Andy Murray sima három szettben nyert az orosz Hacsanov ellen, így bejutott a 36 millió euró összdíjazású Roland Garros negyeddöntőjébe. Murray az első szettet 6-3-ra nyerte a 21 éves orosz ellen, aki a következő két játszmában sem tudta megszorongatni skót ellenfelét. Murray két 6-4-re megnyert szettel biztosította be negyeddöntős szereplését Párizsban, következő ellenfele a Verdascót verő Nishikori lesz majd.

Nincs már francia játékos a férfi egyéni versenyzők között Párizsban, az utosó mohikánt Stan Wawrinka búcsúztatta. A világranglista harmadik svájci az első szettet 7-5-re nyerte, majd a következő is szorosan alakult, olyannyira, hogy csak a rövidítésben dőlt el. A harmadik játszmát már könnyedén, 6-2-vel húzta be Wawrinka, aki a legjobb nyolc között Marin Ciliccsel játszik, aki ellen Kevin Anderson a második játszma felében feladta a találkozót.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (36 000 000 euró, salak)