Golf: ismét McIlroyt választották a társak az év legjobbjának

2019. 09. 12. 13:21

Az északír Rory McIlroy lett az év játékosa a profi golfozók legrangosabb sorozatában (US PGA).

A 30 éves sportoló pályafutása során harmadszor hódította el a Jack Nicklaus-trófeát, melyet a játékostársak szavazatai alapján ítélnek oda.

„Nem lehetnék büszkébb arra, amit idén elértem. Minden héten a lehető legjobbat akartam kihozni magamból, azt hiszem, ez sikerült is” – nyilatkozta McIlroy.

Az északír játékos 2019-ben három tornán (The Players Championship, RBC Canadian Open, Tour Championship) diadalmaskodott, ezzel az amerikai Brooks Koepkával holtversenyben a legtöbb versenyt nyerte.

Ugyanakkor a major viadalokon nem járt sikerrel: legjobb eredménye a PGA Championshipen elért nyolcadik helyezése volt.

(Forrás: sportrajongo.hu, m4sport, mti / Fotó: pixabay, mti, babostimea.hu)