U19-es EB: újabb osztrák siker, szerb döntetlen

2014. 07. 22. 20:25

Ausztria fölényesen, 3-0-ra megverte Izraelt a hazai rendezésű U19-es labdarúgó Európa-bajnokság A-csoportjának második körében. A másik mérkőzésen Németország a B-csoportban csak az utolsó percekben mentette 2-2-es döntetlenre a Szerbia elleni találkozót, így a címvédő szerbek már a második döntetlenjüket játszották.

Az osztrákok a magyar csapat legyőzése után ismét magabiztosan játszottak, és már az első félidőben két góllal elhúztak a nem túl acélos Izrael ellen. Előbb Sinan Bytyqi talált be tizenegyesből a 28. percben, majd Florian Grillitsch alakította 2-0-ra az állást a 42. percben. A második félidőben a csereember Valentin Grubeck beállása után egy perccel rögtön gólt is lőtt a 73. percben, így Ausztria eddig hibátlan teljesítménnyel, 6-0-ás gólkülönbséggel vezeti az A-csoportot.

Az első meccsen győztes németek a címvédő szerbeket fogadták, akik döntetlennel kezdték az idei Eb-t. Nikola Maksimovic révén Szerbia talált be először a 32. percben, sőt tíz perccel később már 1-2 volt a szerbek javára: előbb Davie Selke egyenlített, majd rögtön utána ismét Nikola Maksimovic szerezte vissza a szerb előnyt. A németek végig küzdöttek, aminek meg is lett az eredménye, hiszen Niklas Stark a 91. percben egyenlíteni tudott, így ők maradtak a B-csoport élén.