Bundesliga: Szalai betalált, otthon tartotta a pontokat a Hoffenheim

2014. 10. 04. 17:38

Szenzációs első félidő után, küzdelmes második következett. A Hoffenheim lehet a Bayern első számú üldözője?

Ahogy az várható volt a két csapat játékát ismerve, a támadójátékot helyezték előtérbe. Az első nagyobb helyzet a Schalke előtt alakult ki, ám Boateng hosszan tolta meg a kapus mellett, így kicselezte magát a ziccerből. Az első 10 perc után kezdett magára találni a Hoffenheim. A 13. percben ki is használták a vendég csapat védőinek lassúságát. Firmino egy kiugratás után lendületből futott el Fuchs mellett és tört be a 16-oson belülre, majd középre passzolt ahol érkezett a norvég Elyounoussi, akinek 5 méterről csak be kellett passzolnia az üres kapuba. A korai gól jót tett az amúgy sem rossz mérkőzésnek, mindkét kapu előtt alakultak ki helyzetek. A második gólra a 29. percig kellett várni, egy félpályánál eladott labda után ismét Firmino készített elő, Szalai kapta a labdát, aki a 16-os vonaláról hatalmas erővel zúdította a labdát a hálóba. A magyar játékos nem fogta vissza magát a gólörömben, reméljük Bukarestben is hasonló elszántsággal és motivációval lép pályára. A félidőben egy mérkőzésre elegendő helyzetet láthatott a publikum. A Hoffenheim 12 lövéséből 8 talált kapott, ebből 2 gól, míg a Schalkénál ez az arány 11 lövésből 8 kaput találó.

A második félidő már nem is annyira a támadásokról szólt, mintsem a kemény csatáról mezőnyben. Hiába cserélt kettőt a félidőben Jens Keller, a vendégek mestere, csapata nem tudott előrelépni. A Schalke játékosai pedig egyre agresszívabban léptek fel, amit jól mutat az 5 sárga lap, amit összeszedtek, ebből kettőt egy személy, Joel Matip, aki így a 75. percben megnyithatta a meleg vizet. A Hoffenheim ekkor megpróbálta begyömöszölni a mindent eldöntő találatot, de Fahrmann kapus eszén már nem tudtak ismét túljárni. A 83. perc azonban egy újabb csavart tartogatott, Huntelaar egy csel után 20 méterről laposan kilőtte a kapu bal oldalát. Ekkor felcsillant a lehetőség, hogy akár ponttal távozhatnak, de újabb gólt, de még lehetőséget sem sikerült kicsikarni. A Hoffenheim így megőrizte veretlenségét és a 2. helyre lépett előre, míg a Schalke továbbra is hullámvasutazik, a 11. helyről várják a válogatott szünet miatti két hét múlva következő folytatást.

Hoffenheim – Schalke 2-1 (Elyounoussi ’13, Szalai ’29 ill. Huntelaar ’83; Piros lap: Matip)

A 15:30kor lejátszott mérkőzések eredményei:
Bayern München – Hannover 4-0
Dortmund – Hamburg 0-1
Bayer Leverkusen – Paderborn 2-2
Werder Bremen – Freiburg 1-1