Jump to content

PL: döntetlen a Liverpool-Chelsea

2017. 01. 31. 23:10

A 2017-ben eddig igen gyenge formában lévő Liverpool a Chelsea-t fogadta a Premier League 23. fordulójában. A rangadón a felek kénytelenek voltak megosztozni a pontokon, amely inkább a Chelsea-nek kedvez, a Pool pedig továbbra is gyenge szériában játszik.

Az angol bajnokság 23. fordulójában a kisebb gödörbe kerülő Liverpool a bajnoki éllovas Chelsea-t fogadta. A 24. percben szabadrúgáshoz jutott a Chelsea, a labda mögé David Luiz állt, aki bődületes gólt akasztott a hazaiak kapujába. A Liverpool az 57. percben azonban egyenlített, Wijnaldum fejelt a kapuba. A 76. percben a londoniak Diego Costa révén büntetőt rontottak, ám a hazaiak viszont nem tudták mindezt kihasználni, így maradt a döntetlen, amely csak a Chelsea-nek jó igazán.

Premier League, 23.forduló:

Liverpool–Chelsea 1–1 (Wijnaldum 57., ill. D. Luiz 24.)
Bournemouth–Crystal Palace 0–2 (Dann 47., Benteke 92.)
Arsenal–Watford 1–2 (Iwobi 58., ill. Kaboul 10., Deeney 13.)
Burnley–Leicester City 1–0 (Vokes 88.)
Middlesbrough–West Bromwich Albion 1–1 (Negredo 17. – 11-esből, ill. J. Morrison 6.)
Sunderland–Tottenham Hotspur 0–0
Swansea City–Southampton 2–1 (Mawson 38., Sigurdsson 70., ill. Long 57.)

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:twitter)