BL - Ronaldo döntötte el a Manchester United - Villareal derbit

2021. 09. 29. 23:55

A címvédő Chelsea 1-0-ra kikapott a Juventus otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójának szerdai játéknapján.

A H csoportban a londoniak - akiknek Lőw Zsolt személyében magyar másodedzőjük van - a második félidő 10. másodpercében gólt kaptak, és végül képtelenek voltak feltörni a Juventus védelmét.

Az E jelű négyesben a Bayern München már a 12. percben vezetést szerzett a Dinamo Kijev ellen Robert Lewandowski büntetőjéből, majd a lengyel sztár a 27. percben ismét betalált. A bajorok a második félidőben újabb gólokat szereztek, és biztosan vezetik kvartettjüket.

Az FC Barcelona már a 3. percben hátrányba került a Benfica otthonában, és a folytatásban is a portugálok akarata érvényesült, így a katalánok - akik emberhátrányban fejezték be az összecsapást - pont nélkül állnak két fordulót követően 0-6-os gólkülönbséggel.

Az F csoportban a Manchester Unitedben az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo 178. alkalommal lépett pályára a BL-ben, és ezzel megelőzte az örökrangsor élén a spanyol Iker Casillast. A vendég Villarreal a második félidőben csak hét percig vezetett, majd a 95. percben éppen a rekorder portugál talált be, és ezzel tartotta otthon a fontos három pontot az MU.

A szerdai nyolc találkozón hét hazai győzelem született, csak a Sevilla tudott pontot szerezni vendégként.

Eredmények:

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

E csoport:

Bayern München (német)-Dinamo Kijev (ukrán) 5-0 (2-0)

gól: Lewandowski (12., 27. - előbbit 11-esből), Gnabry (68.), Sane (74.), Choupo-Moting (87.)

Benfica (portugál)-FC Barcelona (spanyol) 3-0 (1-0)

---------------------------------------------------

gól: Nunez (3., 78. - utóbbit 11-esből), Silva (69.)

piros lap: Garcia (87., Barcelona)

Az állás: 1. Bayern München 6 pont, 2. Benfica 4, 3. Dinamo Kijev 1, 4. Barcelona 0

F csoport:

Manchester United (angol)-Villarreal (spanyol) 2-1 (0-0)

gól: Telles (60.), Ronaldo (95.), illetve Alcacer (53.)

korábban:

Atalanta (olasz)-Young Boys (svájci) 1-0 (0-0)

gól: Pessina (68.)

Az állás: 1. Atalanta 4 pont, 2. Manchester United 3 (3-3), 3. Young Boys 3 (2-2), 4. Villarreal 1

G csoport:

Salzburg (osztrák)-Lille OSC (francia) 2-1 (1-0)

gól: Adeyemi (31., 53. - mindkettőt 11-esből), illetve Yilmaz (62.)

VfL Wolfsburg (német)-Sevilla (spanyol) 1-1 (0-0)

gól: Steffen (49.), illetve Rakitic (86. - 11-esből)

piros lap: Guilavogui (86., Wolfsburg)

Az állás: 1. Salzburg 4 pont, 2. Sevilla 2 (2-2), 3. Wolfsburg 2 (1-1), 4. Lille 1

H csoport:

Juventus (olasz)-Chelsea (angol) 1-0 (0-0)

gól: Chiesa (46.)

korábban:

Zenit (orosz)-Malmö FF (svéd) 4-0 (1-0)

gól: Claudinho (10.), Kuzjajev (49.), Szutormin (80.), Wendel (95.)

piros lap: Ahmedhodzic (53., Malmö)

Az állás: 1. Juventus 6 pont, 2. Zenit 3 (4-1), 3. Chelsea 3 (1-1), 4. Malmö 0

A csoportok első két helyezettje a nyolcaddöntőbe kerül, a harmadikok átkerülnek az Európa-ligába, ahol a nyolcaddöntőbe jutásért játszanak majd.

(Forrás: Forrás:sportrajongo.hu, mti/Fotó:pixabay, mti)