BL - Továbbjutott a Bayern, megmenekült a Barca, Szalah rekordot döntött

2022. 10. 12. 23:50

Az FC Barcelona Robert Lewandowski két góljának is köszönhetően megőrizte esélyét a nyolcaddöntőbe jutásra a labdarúgó Bajnokok Ligájában, miután a csoportkör negyedik fordulójának szerdai játéknapján hazai pályán 3-3-as döntetlent játszott az olasz Internazionaléval.

Az első játékrészben a Barcelona volt a kezdeményezőbb, az első igazán nagy helyzetet mégis a vendég olaszok alakították ki, amikor egy szabadrúgás után Edin Dzeko a keresztlécet találta el. A hazai mezőnyfölény a 40. percben érett góllá, amikor a francia Ousmane Dembélé egy szép támadás végén közvetlen közelről talált a kapuba.

A szünet után Nicolo Barella találatával szinte azonnal egyenlített az Inter, majd Lautaro Martinez kétkapufás góljával megfordította a találkozót. A kiesés szélére sodródott katalánok kitartóan támadtak az egyenlítésért, amely a lengyel Lewandowski 15 méteres lövésével a hajrában össze is jött. Ezzel azonban még nem volt végük a fordulatoknak: előbb a német válogatott Robin Gosens utolsó előtti percben esett találatával úgy tűnt, az Inter kiejti a Barcát, ám Lewandowski második góljával ettől egyelőre megmenekültek a spanyolok.

A Barcelona és az Inter is a Bayern Münchennel és a Viktoria Plzennel találkozik a hátralévő két fordulóban, és a katalánok csak akkor juthatnak tovább, ha legalább négy ponttal többet szereznek, mint a milánóiak.

A négyes másik mérkőzésén a Bayern München egy félidő alatt eldöntötte a cseh Viktoria Plzen elleni idegenbeli összecsapást, sikerével pedig bejutott a 16 közé.

Az A csoportban a Liverpool kiütéses, 7-1-es győzelmet aratott a skót Rangers otthonában úgy, hogy a 68. percben becserélt egyiptomi Mohamed Szalah a 76. és a 81. perc között a BL-történetének leggyorsabb mesterhármasát érte el.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:

Rangers FC (skót)-Liverpool FC (angol) 1-7 (1-1)

-------------------------------------------------

gólszerzők: Arfield (17.), illetve Firmino (24., 55.), Nunez (66.), Szalah (76., 80., 81.), Elliott (89.)

korábban:

SSC Napoli (olasz)-AFC Ajax (holland) 4-2 (2-0)

------------------------------------------------------

g.: Lozano (4.), Raspadori (16.), Kvarachelia (62., tizenegyesből), Osimhen (90.), illetve Klaassen (49.), Bergwijn (83., tizenegyesből)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Napoli 12 pont, 2. Liverpool FC 9, 3. AFC Ajax 3, 4. Rangers FC 1

B csoport:

Bayer Leverkusen (német)-FC Porto (portugál) 0-3 (0-1)

-----------------------------------------------------

g.: Galeno (6.), Taremi (53., 64., a másodikat tizenegyesből)

korábban:

Atlético Madrid (spanyol)-Club Brugge (belga) 0-0

piros lap: Sowah (82., Club Brugge)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Club Brugge 10 pont, 2. FC Porto 6, 3. Atlético Madrid 4, 4. Bayer Leverkusen 3

C csoport:

FC Barcelona (spanyol)-Internazionale (olasz) 3-3 (1-0)

-------------------------------------------------------

g.: Dembélé (40.), Lewandowski (82., 92.) illetve Barella (50.), Martinez (63.), Gosens (89.)

Viktoria Plzen (cseh)-Bayern München (német) 2-4 (0-4)

g.: Vlkanova (62.), Kliment (75.), illetve Mané (10.), Müller (14.), Goretzka (25., 35.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayern München 12 pont, 2. Internazionale 7, 3. Barcelona 4, 4. Plzen 0

D csoport:

Tottenham Hotspur (angol)-Eintracht Frankfurt (német) 3-2 (3-1)

-----------------------------------------------------------------

g.: Szon (20., 36.), Kane (28., tizenegyesből), illetve Kamada (14.), Alidou (87.)

piros lap: Tuta (60., Frankfurt)

Sporting CP (portugál)-Olympique Marseille (francia) 0-2 (0-2)

---------------------------------------------------------------

g.: Guendouzi (20.), Sánchez (30.)

piros lap: Esgaio (19., Sporting), Pedro Goncalves (61., Sporting)

Az állás: Tottenham 7 pont, 2. Marseille 6 (6-4), 3. Sporting CP 6 (6-6), 4. Eintracht Frankfurt 4

(Forrás: Forrás:sportrajongo.hu, mti/Fotó:pixabay, mti)