Jump to content

A Bayern drámai csatában, a Barca könnyedén jutott tovább - videó

2016. 03. 17. 07:10

A nyolcaddöntők utolsó két mérkőzését rendezték tegnap a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A Bayern München elképesztő csatában győzte le a Juventust, míg a Barcelona a várakozásoknak megfelelően könnyedén jutott túl az Arsenalon.

A Barcelona az idegenbeli 2-0 után hazai pályán 3-1 re legyőzte az Arsenal együttesét, így bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A mérkőzés első gólját Neymar szerezte a 18. percben, ezzel mintegy eldöntve a párharcot. Az Arsenal Elneny 51. percben lőtt góljával ugyan egyenlített, ám 15 perc elteltével Dani Alves passzából Luis Suárez iismét előnyhöz juttatta a hazaiakat. A végén még Neymar átadásából Messi is betalált, így az MSN mindegyik tagja góllal zárta a találkozót. A Barcelona 3-1-re nyert és kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel búcsúztatta az Arsenalt.

Sokkal izgalmasabb, csőt túlzás nélkül állíthatjuk, hogy az eddigi BL-szezon legjobb meccsét hozta a Bayern München - Juventus rangadó. Az olaszok a torinói első mérkőzésen 2-0-ról álltak fel, ám Münchenben már a 6. percben megszerezték a vezetést Pogba révén. A rémálom folytatódott az indiszponáltan védekező és pontatlanul játszó Bayern számára, ugyanis a 28. percben egy káprázatos Morata labdafelhozatalt követően Cuadrado lőtt világklasszis gólt, így már kettővel ment a Juve. A félidő lefújása előtti pillanatokban kimaradt egy hatalmas Juve helyzet, ami a végén megbosszulta magát. Ugyanis a német csapat soha sem adja fel kitétel ezúttal is érvényesült, a Juventust folyamatosan hatalmas nyomás alá helyező bajorok előbb a 73. percben Lewandowski révén szépítettek, majd a 91. percben Thomas Müller fejesével kiegyenlítettek és hosszabbításra mentették a csatát. A ráadásban aztán már csak az történt, amit a Bayern akart, előbb a csereként beállt Thiago, majd az ezúttal is káprázatosan játszó Coman talált be, így a Bayern 4-2-re nyert és 6-4-es összesítéssel jutott be a negyeddöntőbe.

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:twitter)