Megtört az átok, döntős Franciaország

2016. 07. 07. 23:09

A házigazda francia labdarúgó-válogatott lesz Portugália ellenfele az Európa-bajnokság fináléjában, miután a csütörtök esti elődöntőben 2-0-ra legyőzte a világbajnok német együttest Marseille-ben. A meccs hőse az Atlécio Madrid támadója, Antoine Griezmann volt, aki duplázott és így hat góllal torony magasan vezeti a torna góllövőlistáját.

Az első félidőt erősen kezdték a franciák, ám azt követően Joachim Löw együttese átvette az irányítást és kontroll alatt tartotta a mérkőzést. A németeknek voltak helyzeteik, de igazán átütő erő nem volt a támadásaikban. A félidő hajrájában aztán Bastian Schweinsteiger saját 16-osán belül kézzel ért a labdához, az olasz játékvezető pedig némi tanácskozás után büntetőt ítélt. A 11-est Antoine Griezmann értékesítette, így a házigazdák minimális előnnyel mehettek el a szünetre.

A németek a második játékrészen nem nagyon tudtak mit kezdeni a franciákkal, továbbra is csak meddő mezőnyfölényük volt, helyzeteik viszont nem sok, vagy ha igen, akkor sem ziccer. Ez persze megbosszulta magát, egy védelmi hibát követően Griezmann újra villant és a 72. percben kettőre növelte a francia előnyt. Ekkor már persze jöttek a német átlövések, megélénkült a meccs, a világbajnok mindent megtett a fordításért, ám csak helyzetekig jutott. A végén így maradt a 2-0, Franciaország Antoine Grizemann duplájával győzött és bejutott az Eb-döntőbe, amit majd Portugália ellen vív.

A döntőt vasárnap este 21 órától rendezik Saint-Denis-ben.