Bundesliga: előzött a Bayern, megszakadt Gulácsiék sorozata

2016. 12. 10. 18:55

A német labdarúgó-bajnokságban ismét a Bayern München hátát nézi a mezőny, miután a Lipcse hatalmas meglepetésre kikapott a sereghajtó Ingolstadt otthonában.

A német Bundesligában megszakadt Gulácsi Péter együttesének, a Lipcsének a veretlenségi szériája. Gulácsiék a ligautolsó Ingolstadt otthonában léptek pályára és meglepetésre már a 12. percben hátrányba kerültek, Roger talált be Gulácsi kapujába. A vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, a végén még Gulácsi is előre jött támadni, ám végül maradt az 1-0, így a Lipcse elvesztette első helyét a tabellán.

Amelyet a Bayern München vett át, amely nem fukarkodott a gólokban a Wolfsburg ellen. A bajorok a 18. percben Robben révén szerezték meg a vezetést, majd négy perc elteltével Lewandowski növelte a Bayern előnyét. A lengyel csatár a második játékrészben duplázott, majd Thomas Müller a 76. percben megszerezte csapata negyedik, önmaga szezonbeli első gólját, míg az 5-0-ás végeredményt Duglas Costa állította be.

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:twitter)