Serie A: nem botlott a Juve és a Roma sem

2017. 02. 13. 10:37

Az olasz labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a bajnoki címvédő és jelenlegi éllovas Juventus simán hozta a kötelezőt a Cagliari ellen, de nem botlott az AS Roma sem. A két gigász között így maradt a hét pontnyi különbség a bajnoki tabellán.

Az olasz bajnokság 24. fordulójában a bajnoki éllovas Juventus simán 2-0 arányban legyőzte a házigazda Cagliarit. A torinóiak a 37. percben szerezték meg a vezetést, ekkor Marchisio passzából Higuain volt eredményes. Az argentin támadó a 47. percben Dybala passzát váltotta gólra, így már kettő volt a címvédő előnye. A Cagliari sorsa a 67. percben pecsételődött meg, ekkor állították ki Barellát, 10 emberrel pedig már a szépítésre sem volt esély. A vége 2-0-s Juve győzelem.

A bajnoki tabella második helyén álló Roma a Crotone vendége volt. A fővárosiak a 14. percben Dzeko révén büntetőt hibáztak, ám a 40. percben Nainggolan már megszerezte a vezetést, a belga Szalah passzából volt eredményes. Gól a második félidőre is jutott, azt pedig Dzeko szerezte, így jóvá tette bűnét, a bosnyák a mostani góljával a góllövőlista élére lőtte magát, 24 forduló után 18 góllal vezet.

Serie A
24. forduló

Cagliari–Juventus 0–2 (Higuaín 37., 47.)
Sampdoria–Bologna 3–1 (Muriel 81. – 11-esből, Schick 83., Mbaye 88. – öngól, ill. Dzemaili 18.)
Palermo–Atalanta 1–3 (Csocsev 41., ill. Conti 19., A. Gómez 26., Cristante 79.)
Sassuolo–Chievo 1–3 (Matri 24., ill. Inglese 39., 56., 67.)
Internazionale–Empoli 2–0 (Éder 14., Candreva 54.)
Torino–Pescara 5–3 (Falqué 2., Ajeti 9., Belotti 15., 61., Ljajics 53., ill. Ajeti 73. – öngól, Benali 75., 83.)
Crotone–Roma 0–2 (Nainggolan 40., Dzeko 77.)

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:twitter, skysports.com)