BL: Előnnyel utazhat Dortmundba a Benfica

2017. 02. 15. 08:11

A Benfica 1-0-ás győzelmet aratott hazai pályán a Borussia Dortmund ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, így a portugál csapat előnyből várhatja a három hét múlva esedékes visszavágót.

A vendégek egyből támadólag lépek fel a lisszaboni Estádio da Luzban, míg a Benfica kontrákból jutott el az ez ellenfél kapujához. A 10. percben egy labdaszerzés után ígéretes helyzetet alakított ki a Dortmund, de Aubameyang 10 méterről csúnyán a kapu fölé lőtt. A folytatásban is a német csapat uralta a játékost, ám a portugálok az utolsó pillanatokban valahogy mindig meg tudták menteni kapujukat a góltól. A 23. percben Dembele közelről célozhatta meg Ederson kapuját, a lövés után a Benfica egyik védőjében akadt el a labda.

A lisszaboniak sok esetben lestaktikával hatástalanították a dortmundi támadásokat. Labdabirtoklásban is a vendégegyüttes dominált, a kaput azonban nem tudta veszélyeztetni, Aubameyang és Dembele nem egyszer lesen volt. A 38. percben a kapu torkánál középen érkező Aubameyang éppenhogy lemaradt egy beadásról. Az első félidőben egyik csapatnak sem volt kaput eltaláló lövése.

Úgy tűnt, a második játékrészre nagyon elszántan jöttek ki a lisszaboniak, és igyekezetüknek gyorsan meglett az eredménye, hiszen a 49. percben megszerezték a vezetést. Egy szöglet után Mitroglou fejelt a kapuba (1-0). Kilenc perccel később óriási lehetősége adódott az egyenlítésre a Dortmundnak. A portugálok egyik védője kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A büntetőből Aubameyang a kapu közepe felé lőtt, Ederson azonban nem mozdult el, így védeni tudott.

A hátralévő idő dortmundi támadásokkal telt, de igazán veszélyes helyzeteket nem tudtak kialakítani a pontatlanul játszó vendégek. A legnagyobb lehetőségük talán a 84. percben adódott, a hazaiak kapusa, Ederson azonban nagy bravúrral védte a csapattársán megpattanó lövést.