Ancelotti szerint furcsa összecsapást hozott a londoni visszavágó

2017. 03. 08. 10:24

Carlo Ancelotti, a Bayern München és Arsene Wenger, az Arsenal vezetőedzője egyetértett abban, hogy a két csapat keddi, londoni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős visszavágóján a második félidő elején történt hazai kiállítás gyökeres fordulatot jelentett a végül 5-1-es vendégsikerrel zárult találkozón.

A továbbjutás kérdése már a három hete rendezett müncheni meccsen eldőlt, ennek ellenére az 5-1-es hátrányban lévő Arsenal motiváltan és jól játszott, s a szünetben még vezetett. Laurent Koscielny 54. percben történt kiállítása után viszont a Bayern ismét átgázolt az angol csapaton, s kettős győzelemmel, 10-2-es összesítéssel ment tovább.

"Bátran és büszkén futballoztunk, pontosan úgy, ahogy szerettünk volna a szerencsétlenül sikerült első meccs után" - kezdte értékelését az Ágyúsokat 1996 óta irányító Wenger. - "Az, hogy az eredmény nem mutatja meg a futballunk minőségét, nagyon elkeserítő."

Ancelotti meccs után elhangzott szavai tökéletesen egybecsengtek a kollégája által elmondottakkal.

"A kiállításig és büntetőig nehéz meccs volt a számunkra, mert az Arsenal nagyon jól játszott" - hangsúlyozta az olasz szakember. - "Furcsa összecsapás volt, s az eredmény nem tükrözi azt, ami történt a pályán."

Az 1-5 az Arsenal történetének legsúlyosabb hazai veresége volt 1998 óta, a Bajnokok Ligájában pedig sorozatban hetedik alkalommal esett ki a 16 között a londoni gárda.
(Forrás: Forrás:sportrajongo.hu, mti / Fotó: twitter)