vb 2018: a spanyolok könnyedén nyertek, Messiék szenvedve

2017. 03. 24. 22:55

Viliágbajnoki selejtezőn Spanyolország könnyed győzelmet aratott, a szerbekre ráijesztett Grúzia, Messiék pedig ha nehezen is, de hozták a kötelezőt.

A 2018-as világbajnokság selejtező sorozatában a G-csoportot veretlenül vezető Spanyolország Izraelt fogadta. A mérkőzés első gólját a hazaiak szerezték, a 13. percben David Silva volt eredményes. A félidő előtt Thiago passzából Vitolo növelte kettőre a hazai előnyt, majd a második játékrész elején ismét Thiago volt a gólpasszadó, ám ezúttal Diego Costa jegyezte a gólt. Az izraeliek a 76. percben szépítettek Rafaelov révén, ám az utolsó szó Iscóé volt, aki beállította a 4-1-es végeredményt.

Európában is vb-selejtezős mékrőzéseket rendeznek a hétvégén, pénteken Grúzia Szerbiát fogadta a D-csoportban. A grúzok meglepetésre már a hatodik percben megszerezték a vezetést Katcharava révén, ám a szerbek a félidő vége előtt Tadic büntetőjével egyenlítettek. A vendégek aztán a második félidőben Mitrovic révén a vezetést is megszerezték, majd négy perccel a vége előtt Gacinovic beállította a 3-1-es végeredményt. Győzelmükkel a szerbek a csoport élére álltak.

A 2018-as világbajnokság dél-amerikai selejtező sorozatának 13. forudlójában a kvalifikációt gyengén kezdő Argentina Chilét fogadta. A mérkőzés első góljára csupán 16 percet kellett várni, ekkor Lionel Messi büntetőből szerzett vezetést a hazaiaknak. A folytatásban Chile átvette az irányítás, Alexis Sanches előtt is adódott lehetőség, ám gól nem született, így a vége 1-0, győzelmével Argentína feljött a harmadik helyre, míg Chile csak a hatodik, ami még a pótselejtezőre sem jó.

(Forrás: Forrás:sportrajongo.hu, mti / Fotó: twitter)