Rio 2016: megvan a Benedek-csapat első győzelme

2016. 08. 12. 03:23

Megvan a hőn áhított első győzelme a magyar vízilabda-válogatottnak. Benedek Tibor csapata a japánokat verte meggyőző fölénnyel 17-7-re. A következő ellenfél a házigazda brazilok lesznek, a győzelem ott is jól jönne, igaz a szerbek váratlanul - és persze akaratlanul - de segíthetnek nekünk.

A találkozó egyetlen percig sem volt szoros, az ázsiaiaknak nem volt esélyük a pontszerzésre. A magyar csapat legeredményesebb játékosa Kis Gábor volt öt góllal.

Mindkét oldalon kihagyott lehetőségekkel indult a találkozó, majd Kis Gábor egyéni villanásával szerzett vezetést a magyar csapat. A japánok egy védelmi megingást követően egyenlítettek. Az ázsiaiaknak meggyűlt a baja a bivalyerős magyar centerekkel, ezúttal Hárai Balázs harcolt ki ötméterest, melyet Varga Dénes értékesített. A folytatásban Manchercz Krisztián pillanatai következtek, előbb szélről, majd emberelőnyből, végül egy megúszást követően lőtt a hálóba (5-1).

A második negyed újabb Kis-gólokkal kezdődött, igaz, távoli csavarását alaposan benézte a japán kapus, közeli ziccerénél pedig egyszerűn tehetetlen volt. A japánok támadásban teljesen súlytalanok voltak, védekezésben pedig gyengék, ezt Varga Dénes használta ki egy megúszás végén. Az ázsiaiaknak ötméteresből jött össze a szépítés, Szivós azonban gyakorlatilag azonnal válaszolt. A negyed végén egy szép japán ejtésre Kis újabb gólja és Manhercz negyedik találata érkezett (11-3).
A harmadik felvonást Decker Ádám távoli gólja nyitotta, majd Varga Dénes lőtt a japán kapus feje fölött a hálóba. Az ázsiaiak Nagy Viktor kisebb hibája miatt szépítettek, majd fórból megszerezték az ötödik góljukat is (13-5).

A zárónegyedet Varga Dániel szélről eleresztett bombagólja nyitotta, majd a japánok egy újabb emberelőnyt kihasználva szépítettek. Nem sokkal később Takej Kodzsi úszott meg a szélen, majd észrevette, hogy Nagy rossz ütemben indult ki a kapujából, és szépen átejtette. Az ellentámadásban előnybe került a magyar együttes, az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert fejezte be nagy góllal a figurát. A végeredményt az öt góllal záró Kis állította be.

A magyar válogatott - amely a szerbek, majd az ausztrálok és a görögök ellen is döntetlent játszott - két nap múlva a zárófordulóban a házigazda brazilokkal játszik, itt harcolhatja ki a továbbjutást a csoportból. Ugyanakkor ha az egyelőre bombameglepetésre még nyeretlen, világ- és Európa-bajnok szerbek kikapnak az ausztráloktól, akkor a japánok mellett ők búcsúznak.

Férfi vízilabdatorna, 4. forduló:
A csoport:
Magyarország-Japán 17-7 (5-1, 6-2, 2-2, 4-2)
gólszerzők: Kis 5, Manhercz 4, Varga Dé. 3, Szivós, Decker Á., Varga Dá., Vámos, Hosnyánszky 1-1, illetve Takej 3, Okava, Kadono, Simizu, Araj 1-1
emberelőny/gól: 3/2, illetve 9/3

(Forrás: sportrajongo.hu;mti/Fotó:mti)