Warwick mindenekelőtt természetesen a bajba jutott versenyzővel foglalkozott: „Először is reménykedjünk benne mindannyian, hogy Jules teljesen felépül, hiszen nem hagyhatjuk figyelmen kívül a tényt, hogy egy versenyzőnk megsérült.”
Warwick annak dacára, hogy többször szerepet vállalt stewardként a versenyhétvégéken, sokakkal ellentétben (Mika Salo, Alexander Wurz, Max Mosley) egyáltalán nem próbálta az FIA-t mentegetni: „Ez egészen nevetséges: az FIA, Bernie Ecclestone, Charlie Whiting, a promóter és a pálya üzemeltetői egytől-egyig tudták, hogy ilyen lesz az idő, tudták, hogy alig lesz fény… Az a kérdésem, hogy szombaton, amikor még szólhattak volna az embereknek, miért nem hozták előre a versenyt?”
Az egykori pilóta úgy véli, hogy hasonló helyzetekben a szövetség és Ecclestone részéről határozottabb nyomást kellene gyakorolni a pályára és a promóterekre és ha indokolt, akkor változtatni kell a rajt időpontján: „Ha az FIA és Bernie bármelyik pályára kimegy, és azt mondják, hogy előre akarják hozni a versenyt, ráadásul meg is indokolják, akkor úgy gondolom, hogy a pálya meghajolna a nyomás előtt.”
A brit magáról a balesetről is beszélt, kiemelte a traktor jelenlétének szükségességét: „A mentőjármű mindig elindul a balesetekhez, ha azon a helyen nincs daru, ami a legjobb megoldás. Egy ilyen jármű a pályán egyáltalán nem ideális… Hogy az ilyen helyekre kötelezővé kellene-e tenni a darut? Természetesen igen. És ezzel a kérdéssel foglalkoznunk is kell.”
Abban viszont Warwick nem biztos, hogy mostantól minden mentésnél be kellene küldeni a Safety Cart: „Visszatekintve persze jönnie kellett volna a biztonsági autónak. De ha mindig beküldjük, valahányszor egy jármű a bukótérben landol, abból botrány lesz. Ne menjünk túl messzire, ez egyszeri eset volt. Rendhagyó helyzetek mindig kialakulnak, vigyáznunk kell, hogy ne legyen túlzott a reakciónk. Nem hiszem, hogy ezért bárki is hibáztatható.”
(fotó: zimbio.com, forrás: formula.hu/sportrajongo.hu)