Kozák visszavágott, Tótkáék meglepetésre kikaptak

2016. 05. 12. 09:40

Kozák Danuta, Dombvári Bence, a Vasbányai Henrik, Mike Róbert duó, valamint - nagy meglepetésre - a Szomolányi Máté, Horváth Bence kettős győzelmét hozták az első napi döntők a kajakosok és kenusok első olimpiai válogatóján, Szegeden.

A női K-1 500 méter fináléjában még úgy is nagyon erős volt a mezőny, hogy Douchev-Janics Natasa el sem indult, Kovács Katalin pedig az előfutam után visszalépett - mindketten a csütörtöki páros versenyre összpontosítanak. A döntő remek versenyt hozott, s ebből végül az olimpiai bajnoki címvédő Kozák került ki győztesen, aki így visszavágott Csipes Tamarának az áprilisi tájékoztató viadalon elszenvedett vereségért. Utóbbi kajakos lett a második, így ők ketten indulhatnak majd ebben a számban a jövő hétvégi duisburgi világkupán, amely a válogató második fordulója lesz számukra.

"Nagyon örülök a második helyemnek, végig arra koncentráltam, hogy benne legyek az első kettőben, és legyen esélyem a folytatásra. Összejött" - mondta a parton Csipes Tamara, aki tavalyi eltiltása után idén tért vissza a vízre.

A férfi kenusok 1000 méteres páros számában ugyanaz a helyzet, mint női K-1 500 méteren, azaz a szerdai első és második helyezett számára a duisburgi regatta lesz a második válogató. A papírformát igazolva most a Vasbányai Henrik, Mike Róbert duó ért elsőként a célba, s ha a jövő hétvégén, Németországban ismét megelőzi Fekete Ádámot és Petkó Andrást, már készülhet a riói játékokra.

Férfi K-1 1000 méteren - ugyancsak a várakozásoknak megfelelően - Dombvári Bence diadalmaskodott, így a jövő héten, a vk-t megelőző, ugyancsak duisburgi pótkvalifikációs versenyen ő szállhat majd harcba a kvótaszerzésért. A magyar kajak-kenu válogatott eddig 15 kvótát - 6 férfi kajakost, 5 női kajakost és 4 férfi kenust - szerzett az augusztusi olimpiára, a fennmaradó két férfi és egy női kajakos indulási jog begyűjtésére jövő szerdán és csütörtökön lesz lehetőség.

Az egyetlen meglepetést a férfi K-2 200 méter döntője hozta a szerdai versenynapon, a világbajnoki címvédő, abszolút favoritnak számító Tótka Sándor, Molnár Péter duó ugyanis kikapott a győriek egységétől, Szomolányi Mátétól és Horváth Bencétől. Ebben a számban június közepén kerül majd sor a válogató második fordulójára. "Szerintem életünk egyik legjobb idejét mentük, mindent jól csináltunk, nem hibáztunk, s a célban nagyon meglepődtünk, hogy nem mi nyertünk - nyilatkozta az M4 Sportnak Molnár Péter. - Gratulálunk a győzteseknek, mi dolgozunk tovább, és bízunk benne, hogy legközelebb mi leszünk a jobbak."

A péntekig tartó válogatón a 12 olimpiai számból 10-ben lebonyolítják az első kört, a négyesek majd a második versenyen szállnak vízre. A második válogatót június 10-12-én rendezik, ez után válik majd teljessé a riói csapat.