Golf: Vaughn Taylor volt a meglepetésember

2016. 02. 16. 15:51

Meglepetésre az amerikai Vaughn Taylor nyerte meg a profi golfozók kaliforniai Pebble Beachen rendezett hétmillió dollár összdíjazású versenyét. Taylor mögött Phil Mickelson végzett a második helyen, Lefty-nek ez a mostani volt pályafutása 31. "ezüstös" helyezése, az utóbbi 21 szezonjából mindössze egy idényben nem zárt legalább egy versenyt a második helyen.

A 39 éves Taylor a US PGA-sorozatba tartozó négynapos viadal zárófordulója előtt még csupán a tizedik helyen állt, a vezető Phil Mickelsontól hat ütéssel elmaradva.

Az utolsó 18 lyukon aztán nagyszerűen játszott, a nap második felében sorozatban ütött négy birdie-t és 65-tel zárta a vasárnapot. Végső sikeréhez azonban még ez sem lett volna elég, a jóval utána következő Mickelsonnak ugyanis az utolsó pályán egy mindössze másfél méteres gurítás kellett a rájátszás kiharcolásához, ám az ötszörös Major-győztes sztár kihagyta a könnyűnek tűnő puttot.

Vaughn Taylor utoljára 11 éve nyert PGA Tour tornát, három éve nem volt egész PGA-szezonra érvényes kártyája, ráadásul tíz napja még Bogotában tartózkodott, ahol betegség miatt lépett vissza egy kisebb viadaltól. Pebble Beachre tartalékként érkezett, méghozzá mindössze egy kézipoggyásszal, mert nem akart a csomagokért plusz díjat fizetni.

A karrierje harmadik PGA-sikerét arató játékos a győzelméért 1.26 millió dollárt kapott (347.8 millió forint), legközelebb gyaníthatóan már nem lesz ennyire "garasos" a csomagokkal.