Golf: Mickelson javított, Tiger Woods rontott

2016. 02. 16. 17:11

A Pebble Beach-i viadal után nyilvánosságra hozták a legfrissebb férfi világranglistát. A rangsorban több változás is történt, igaz nem a közvetlen élvonalban. A legboldogabb Vaughn Taylor és Phil Mickelson lehetnek, hiszen előbbit ismét az első 100, utóbbit pedig hosszú idő után újra az első 20 között jegyzik.

Taylor éppen Mickelson előtt zárt az AT&T-tornán és a 447. helyről (!) egészen a 100. pozícióig ugrott előre. A friss tornagyőztest 2008 óta nem jegyezték ennyire előkelő helyen. Mickelson esete más, az ötszörös Major-bajnok igaz világelső sohasem volt, de világranglista második igen. Az utóbbi pár év gyenge eredményei miatt azonban egyre lejjebb csúszott a ranglistán, a múlt hetet a 29. pozícióból kezdhette meg. Mickelson az „ezüstös” pozíciónak köszönhetően ismét az első 20 között van, egészen pontosan a 20. A Pebble Beach-en 3-ként záró Jonas Blixt is nagyot lépett előre, múlt héten még a 198. volt, ezt a hetet a 125. helyről kezdheti. Két játékos is betört az első 100 közé, Hiroshi Iwata és Freddie Jacobson mondhatja el magáról, hogy ismét top-100-as.

Az European Tour aktuális tornáját a Tshwane Opent megnyerő Charl Schwartzel győzelmének köszönhetően 12 helyet lépett előre és már a 31.

Az első 10 között nem sok változás történt, a világelső maradt Jordan Spieth, viszont őt ezen a héten már nem Rory McIlroy követi, hanem Jason Day, aki 11. lett Pebble Beach-en. Az első tíz között még egy változást jegyezhetünk fel, Branden Grace pályafutása legjobb eredményeként betört a legjobb 10 közé, ezt az addigi 10. – jelenlegi 11. - Jim Furyk bánhatta, aki sérülése miatt jó ideig nem tud majd javítani helyezésén.

A sportág történetében világelsőként a legtöbb időt eltöltő Tiger Woods pozíciója tovább gyengült, a 14-szeres Major-bajnok jelenleg a 444. helyen áll.

A világranglista első tíz játékosa: Spieth, Day, McIlroy, Rickie Fowler, Henrik Stenson, Bubba Watson,  Justin Rose, Dustin Johnson, Patrick Reed, Grace.

(Forrás: (Forrás:sportrajongo.hu;Fotó:golf.com))