WTCC: Citroen tripla, Michelisz 7. hely

2014. 06. 22. 13:30

A Zengő Motorsport versenyzője, Michelisz Norbert a hetedik helyen zárta a túraautó vilgábajnoki sorozat belgiumi versenyhétvégéjének első versenyét, míg Nagy Norbert a 20. lett, de saját (TC2) kategóriájában az előkelő 3. helyen végzett. Az első futamon a várakozásoknak megfelően a TC1-esek között a Citroenek taroltak, Mullerék kisajátították a dobogót.

Michelisz Norbert a 6. helyen zárt Belgiumban, ahol a Citroenek ismét bizonyították, hogy teljesen más dimenzióban versenyeznek. A futamot az első helyről induló vb-címvédő Yvan Muller nyerte, mögötte sokáig Sebastian Loeb haladt a második helyen, ám a kilencszeres rali-világbajnokot José María López az utolsó kanyarban egy parádés manőverrel megelőzte, így az argentin lett a második, a francia pedig a harmadik.